הורים – יש לכם זכויות כעובדים וכדאי מאוד שתכירו אותן! כל המידע החשוב במקום אחד

שוק התעסוקה עובר שינויים רבים בשנים האחרונות, בייחוד על רקע העובדה כי עובדים רבים נאלצים לעבוד במשך שעות רבות מהמשרד או מהבית ובהתאם לכך מתקשים לנהל גם חיי משפחה. יחד עם זאת, חשוב לזכור כי כעובדים אבל בייחוד כהורים יש לכם שפע של זכויות שאותן אתם יכולים וצריכים לממש, בייחוד על רקע של הרחבת המשפחה. מהן הזכויות שמגיעות לכם? להלן כל הפרטים.

מהן הזכויות שמגיעות לציבור ההורים העובדים?

כהורים שעובדים אתם זכאים לקבל שלל הטבות, עוד לפני שהילדים הגיעו לעולם. במידה ואתם מתקשים להיכנס להיריון מכל סיבה שהיא ועוברים טיפולי פוריות, האישה זכאית לנצל את ימי ההיעדרות שלה מהעבודה ואף לקבל שכר מלא, כאשר על המעסיק חל איסור לפטר בעקבות היעדרות מיום עבודה. במידה והמעסיק רוצה לפטר או להפחית את היקף העבודה, הוא מחויב לפנות למשרד הכלכלה ולהגיש בקשה מנומקת. בנוסף, הזמן תקופת ההיריון האישה זכאית לגשת לכל הבדיקות ללא הפחתה בשכר וללא פגיעה בהיקף המשרה, וזאת רק במידה ויש הסכמה בין שני הצדדים. כתבות על הריון והורות מהווים הזדמנות מצוינת בעבורכם להתכונן לשלב המרגש והבא בחייכם, כל זאת מתוך הבנה כי ידע בתחום של מיצוי זכויות יאפשר לכם לעבור את התקופה הזו על הצד הטוב ביותר ועם שימת דגש על ניצול הזכויות המגיעות לכם כחוק.

בכל הקשור ללידה, חופשת לידה בישראל ניתנת לכל אישה עובדת למשך פרק זמן של 26 שבועות, וזאת בתנאי כי עבדתן באותו מקום עבודה למשך תקופה של שנה לפחות. במידה ומדובר במקום עבודה שעבדתן בו בפרק זמן קצר יותר משנה, חופשת הלידה בתשלום היא לפרק זמן של 14 שבועות בלבד. במידה ומדובר בלידה של תאומים או שלישיה, ישנה תוספת של זמן לחופשת הלידה של שלושה שבועות, אולם מי שמשלם את ההארכה הזו הוא המוסד לביטוח לאומי. במהלך התקופה הזו הזכויות במקום העבודה נשמרות באופן מלא כולל חופשה שנתית כמו גם דמי הבראה. בשנים האחרונות ולאור העלייה במודעות של גברים עובדים, חלק ממקומות העבודה מאפשרים הארכה של חופשת הלידה גם מעבר לשבוע שקבע המחוקק, אולם הנושא עדיין איננו מוסדר במלואו.

 

 

מיצוי זכויות – גם מול הרשויות

הורים עובדים זכאים לשורה של הטבות הכוללות למשל היעדרות ממקום העבודה בעקבות מחלה של הילד, לצד נקודות זכות שמגיעות להורים במס הכנסה. לאחרונה אישרה הכנסת תיקון לחוק המאפשר להורים עובדים לקבל נקודות זיכוי שיגדילו את הנטו, כל זאת כחלק מהבנה כי עידוד תעסוקה בקרב הורים הוא בעל חשיבות לאומית. בנוסף, הורים עובדים זכאים לשלל הטבות – סיוע במימון של צהרונים לילדים, ניצול ימי מחלה בעקבות היעדרות ממקום העבודה ועוד. לעובדים בשירות המדינה ישנן זכויות נוספות, ועליהן ניתן לקרוא באתרים מתמחים כמו גם להצטרף לקבוצות ברשתות החברתיות, כל זאת מתוך מטרה לנצל את ההטבות לטובת איכות החיים שלכם ושל המשפחה שלכם.

לסיכום

עוד במהלך תכנון המשפחה העתידית ובוודאי בתהליך של הריון ולידה, אתם כהורים זכאים לקבל שלל הטבות המגיעות לכם כחוק. העמקת הידע בנושא הזה הוא אלמנט חשוב בעבור כל הורה שרוצה לדאוג לעתיד שלו ושל ילדיו, כחלק מהבנה כי מיצוי זכויות הוא בעל משמעות לא רק מבחינת היכולת להמשיך ולתפקד כהורים אלא גם לנצל את נקודות הזכות, כל זאת מתוך הבנה כי כהורים עובדים אתם עובדים במשרה מלאה כהורים ואומנם לא מקבלים על כך שכר בפועל, אולם דרך מקום העבודה ניתן יהיה לנצל את ההטבות ובהתאם לכך להמשיך את כושר ההשתכרות, גם במהלך הריון ולידה.

נגישות