המתאימה ביותר לשוק הישראלי – הכול על מערכת ERP

מערכות מחשוב נמצאות בלב הטכנולוגיה העסקית מזה שנים. לצד מערכות טלפוניה, הן מהוות תשתית חשובה ביותר, שבלעדיה למעשה אי אפשר כיום להתנהל. במסגרת זו, בולט במיוחד סוג אחד של מערכות מחשוב – ERP. בולט, חשוב ושימושי מאוד, אך גם בעל אתגרים. למשל, התאמה לשוק הישראלי והתאמה למגזרים ספציפיים. מהן מערכות אלה? מהם האתגרים שעומדים בפני עסקים שמעוניינים להשתמש בהן? ואילו פתרונות מצוינים לכך, מציע מערכת תפנית?

מחפשים פתרון כולל

עם התפתחות המחשוב בעסקים, הסתבר שהוא מסוגל לתת מענה לעוד ועוד פעילויות וצרכים עסקיים. לכן, כיום, עסקים מחפשים פתרון כמעט לכל דבר במסגרת המחשוב. הנהלת החשבונות ממוחשבת, הניהול הכספי, הטלפוניה שהזכרנו בהתחלה ועוד. אז מחד, יש לנו כאן פתרונות מצוינים לכל מה שרק רוצים. מאידך, ישנה מורכבות שנובעת מריבוי הפתרונות השונים. על רקע זה, עלה הצורך במערכת אחת, שתנהל את הכול. או לפחות את הרוב. פתרון כגון מערכת erp של תפנית, עושה בדיוק את זה. בכך, עסקים נהנים מפישוט הניהול, התייעלות לרוחב כל פעילותם העסקית, צמצום הוצאות על המחשוב ועוד. יתרונות רבים, אשר הפכו גישה זו לפופולארית למדי.

ERP בלב העניינים

Enterprise Resource Planning הוא סוג המערכות הקלאסי, אשר מנהל את המחשוב באופן הריכוזי שתיארנו כרגע. מערכות אלה מבוססות על "מודולים" אשר מתחברים יחד, בנוסח "לגו". כל מודול יכול לעבוד בפני עצמו והוא נותן פתרון לנושא ספציפי. למשל מודול ניהול כספי או מודול ניהול רכש. במקביל, המודולים יכולים לעבוד ביחד, באופן מאוד אינטגרטיבי. ממשק המשתמש של מערכת ERP אחיד לרוחב כל המודולים, באופן שמקל על משתמשי המערכת. המידע מרוכז בבסיס נתונים אחד מרכזי וגם היבט זה מקדם התייעלות.

הכירו את תפנית

תפנית הוא פתרון ERP מקומי בולט במיוחד וותיק. זו היא מערכת אשר מיועדת לארגונים גדולים. מה מיוחד בה? ביחס לפתרונות ERP אחרים, תפנית ייחודית בהתאמתה המצוינת למגזרים עסקיים שונים. בשורת המגזרים שבהם היא מתמחה, אין לה למעשה מתחרים והיא מהווה לגביהם פתרון בסט אוף בריד בתחומו. מדובר על שורה ארוכה של מגזרים בולטים בעולם העסקים הישראלי, כגון יבואני רכב, ליסינג והשכרה, חברות קמעונאות, חברות בתחום האשראי החוץ בנקאי, מרכזים רפואיים, עסקים בתחום יבוא ושיווק מוצרי צריכה, גופים העוסקים בנכסים ונדל”ן מניב, מוסדות אקדמיה ומלכ”רים, מרכזים לוגיסטיים, עסקים בתחום מוצרי הגמר לבית (כגון ריצוף, קרמיקה, סניטציה), בתי דיור מוגן וחברות שירותים. כפי שאתם רואים, כמעט כל עסק יוכל למצוא כאן, גרסה מותאמת אשר מתאימה עבורו. מה החשיבות של התאמה זו? בלעדיה, עסקים יאלצו לבצע בעצמם התאמות כאלה. הדבר יחייב השקעת לא מעט משאבים וסביר שהוא לא יהיה מקצועי ויעיל, ברמה של הגרסאות המותאמות.

 

 

ההתאמה המקומית

מדובר לא רק על התאמה למגזרים, אלא גם על התאמה גבוהה לדרישות השוק הישראלי. מפתחת המערכת, חברת הטכנולוגיה הבולטת מטריקס, נותנת ביטוי במוצר זה למחקר מתמשך של דרישות השוק המקומי. אגב, המערכת מפותת מזה כשני עשורים! במהלכם, היא עברה תהליך מתמשך של שיפורים, שכלולים והרחבות. כך שזו היא כיום מערכת בשלה וחזקה מאוד. מטריקס עצמה, היא חברת ענק וותיקה ומוערכת מאוד בשוק ההייטק המקומי. כך שבהחלט יש למערכת "גב" אמין ומקצועי מאוד. כמו כן, ריכוז הפיתוח כולו בגוף אחד, מקדם אינטגרטיביות של כלל רכיבי הפתרון.

לסיכום

לעסקים אשר מעוניינים להתייעל, כדאי מאוד להכיר את תחום ה-ERP ובאופן מיוחד את תפנית.

נגישות