אין צורך בימי מחלה: הכירו את האנטיביוטיקה של הטבע

כעובדים מסורים שמקפידים להגיע לעבודה בכל יום, גם אתם בוודאי מתמודדים עם ימים של חולי או חולשה אשר משפיעים על התפקוד ובהתאם לכך גורמים להיעדרות מהעבודה בהתאם לניצול של ימי המחלה. אם גם אתם רוצים לחזק את הגוף ולא פחות מכך את הנפש, אפשר וצריך להתחיל לשלב בתפריט היומי מזון כמו גם תוספי תזונה המכילים ריכוז גבוה מאוד של מינרלים, ויטמנים ועוד. רוצים להימנע מניצול של ימי המחלה שלכם? להלן הסקירה שתסייע לכם להרכיב הרכב תזונתי תומך לטובת חיזוק הגוף.

 כורכום

כורכום נחשב לאחד מהתבלינים הכי פופולריים בעולם, ולא בכדי. צבעו הכתום-צהוב לצד הטעם הפיקנטי הוא זה שהופך אותו לתבלין אידיאלי לשלל תבשלים, אולם מעבר לכך לכורכום מיוחסות סגולות רבות  בזכות החומר הפעיל המצוי בתוך התבלין ואשר הופך אותו למזון על, בזכות ריכוז גבוה של מינרלים ונוגדי חמצון בעלי השפעה אנטי-דלקתית אשר יכולה לתמוך בהגנה מפני רדיקלים חופשיים, התפתחות של מחלות ודלקות לצד חיזוק המערכת החיסונית. כיום ניתן לבצע רכישה של תוסף תזונה המכיל ריכוז גבוה של כורכום לצד מינרלים נוספים, כל זאת לטובת ניצול של התבלין הזה ליצירה של אורח חיים בריא ומאוזן, ועל כן אין זה פלא כי רבים מכנים אותו בתור "האנטיביוטיקה של הטבע".

דבש

אחד מהממתיקים הטבעיים הכי אהובים על בני האדם הוא כמובן הדבש. אולם, האם ידעתם כי הצוף של הדבורים מכיל תרכובות איכותיות שעשוית לסייע לטובת מגוון רחב של מצבים רפואיים? מזה מאות שנים שהדבש משמש לטובת חומר חיטוי והגנה טבעית על הגוף, וזאת בשל תכונות אנטי-בקטריאליות המצויות בתוך הדבש. בנוסף, מדובר בתוסף תזונה נהדר בעבור ספורטאים, בעקבות שמירה על רמות גליקולין שתפקידו הוא בין היתר לשמור על אנרגיה זמינה. כאן תוכלו למצוא מידע מורחב אודות הדבש, וזאת מתוך מטרה לשלב אותו בתפריט באופן מאוזן.

 

 

ג'ינג'ר

מזה מאות שנים שבתרבות המזרח נהוג להשתמש בשורש הג'ינג'ר  למטרות בריאותיות, וזאת בשל רכיבים אשר עשויים לסייע לטובת הפחתה של הרפיה של השרירים כמו גם פעילות מעיים תקינה, בייחוד אם ישנם גזים. בנוסף, אפשר להשתמש בשורש הג'ינג'ר לטובת התמודדות עם שפעת או ליחה, בשל נוגדי החמצון הגבוהים המצויים בשורש שאותו ניתן לרכוש בכל חנויות הטבע או לחילופין לנצל את המרכיבים הטבעיים המצוינים באמצעות נטילה של תוסף המכיל את מיצוי שורש הג'ינג'ר.

שום

צריכה קבועה של שום בתפריט עשוי לסייע לטובת הפחתה של רמות הסוכר בדם, וזאת בשל התכונות המיוחסות לשום בעקבות תכונות אנטי דלקתיות המצויות בשורש של השום או בתמצית שלו. בשל כך, הוא נחשב לסוג של אנטיביוטיקה טבעית, וזאת בשל פעילות אנטי ויראלית שנועדה לסייע לטובת התמודדות עם דלקות, שיעול או זיהומים. רכישה של תוסף תזונה המכיל את שורש השום מהווה הזדמנות מעולה בעבורכם לשדרג את תמהיל התזונה, לצד שימוש בשום כתוש באוכל.

לסיכום

שילוב של תוספי תזונה בתפריט כמו למשל כורכום, שום וגי'נג'ר מהווה הזדמנות מעולה בעבורכם כעובדים לשמור על עצמכם ועל הבריאות שלכם. יחד עם זאת, כל קבלת החלטה על נטילה של תוסף תזונה או שינוי תזונתי צריכה להתבצע תחת פיקוח מצד הרופא כמו גם תזונאית, וזאת מתוך מטרה להתאים את התוספים לצרכים הנדרשים. בכך, תוכלו להוביל ליצירה של מערך בריאותי התואם את הרקע הרפואי, גיל ומשקל, לטובת הימנעות מניצול של ימי מחלה והיעדרות ממושכת מהעבודה.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, ואין לראות בו חוות דעת רפואית ומקצועית. כדי לקבל את המענה המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

נגישות