רילוקיישן למדינה המבוקשת: אם יש לכם דרכון פורטוגלי, פורטוגל היא יעד נפלא (ואפילו תמצאו בה עבודה)

קבלת דרכון פורטוגלי מהווה בעבור ישראלים הזדמנות יוצאת דופן לבצע תהליך של שינוי המגיע לידי ביטוי ברילוקיישן למדינה מבוקשת וליברלית כמו פורטוגל. למעשה, פורטוגל נחשבת למדינה מועדפת מאוד בזכות יציבות שלטונית ובטחונית, חיי חברה ותרבות עשירים, שפע של מקומות תעסוקה לצד תנאי מחייה זולים באופן יחסי למדינות אחרות באירופה. אם גם אתם הוצאתם את הדרכון הפורטוגלי, כעת הגיע הזמן לחשוב קדימה ולנצל את הדרכון לטובת פתיחת דף חדש המתבצע במרחק טיסה קצר מישראל. מדוע פורטוגל היא יעד נפלא ואפילו מבוקש? כל הפרטים בכתבה הבאה.

רילוקיישן לפורטוגל – הזדמנות יוצאת דופן בעבור ישראלים המחזיקים בדרכון פורטוגלי

בשנים האחרונות לא מעט ישראלים בוחנים את האופציה של רילוקיישן לאירופה, ובפרט פורטוגל אשר נחשבת לאחת מהמדינות המבוקשות ביותר. אם יש לכם דרכון אירופאי קיים מדובר בהזדמנות מדהימה בעבורכם לפתוח בחיים חדשים במדינה מתקדמת, ליברלית וכזו שידועה מאוד בהכנסת האורחים הטובה שלה, בייחוד על רקע של הגירה חיובית. כאשר לוקחים בחשבון כי בפורטוגל וספציפית בערים כמו פורטו וליסבון יש קהילה יהודית גדולה ושוקקת, שפע של מסעדות, מוזיאונים כמו גם אתרי תרבות הפתוחים לציבור הרחב בחינם לצד מוסדות להשכלה גבוהה וכן מקומות תעסוקה, אין ספק כי פורטוגל היא יעד מושלם בעבור תהליך משמעותי כמו מעבר למדינה זרה, בין אם אתם מתכננים לעבור לבד או ביחד עם כל המשפחה.

כשלוקחים בחשבון כי יוקר המחייה במדינת ישראל רק הולך ועולה ובהתאם לכך גם מחירי הדיור, ההזדמנות של מעבר לפורטוגל באופן זמני או קבוע הופך לאפשרות קורצת יותר, בייחוד על רקע מחירי דיור נוחים למדי לצד אפשרות שלכם כמחזיקים בדרכון פורטוגלי לבצע את המעבר עם אלמנט של חיסכון כספי משמעותי, בייחוד אם אתם חשים כי יוקר המחייה מכריע אתכם ואף פוגע באיכות החיים. כאשר לוקחים בחשבון את האלמנטים שאותם הצגנו כאן, מדובר בהזדמנות נהדרת אשר יכולה להניב לכם לא רק הצלחה פיננסית אלא גם קידום מקצועי לצד אפשרות למחייה זולה באופן יחסי לישראל, ולאירופה בפרט.

 

 

איך מוצאים עבודה בפורטוגל?

חלק מהותי מתהליך של רילוקיישן כולל כמובן איתור מקום עבודה המותאם לצרכים שלכם, ולרקורד המקצועי. מאחר ואתם מחזיקים באזרחות פורטוגלית כל האפשרויות פתוחות בפניכם, כאשר בסקירה הזו תוכלו למצוא טיפים למציאת עבודה בחו"ל, כל זאת מתוך מטרה להגיע לפורטוגל כאשר יש לכם מקום עבודה המספק לכם את הביטחון הכלכלי אבל גם אפשרויות קידום נרחבות, בייחוד אם אתם רוצים להתקבל לחברות בינלאומיות הממוקמות בפורטוגל. שימו לב כי גם לציבור העצמאיים יש מגוון רחב של אפשרויות, בייחוד על רקע העובדה כי ניתן להמשיך ולעבוד עם עסקים בישראל בעקבות המעבר לפלטפורמות כמו למשל זום המאפשרות להמשיך את שגרת העבודה – גם כאשר אתם נמצאים במרחק של אלפי קילומטרים מישראל.

היערכות לקראת רילוקיישן

על מנת ליצור בעבורכם נחיתה רכה עד כמה שאפשר, רצוי להצטרף כבר עכשיו לקבוצות ברשתות החברתיות של ישראלים שביצעו את התהליך כמוכם, ויכולים לספק לכם את המענה שיניב לכם את היכולת להתארגן לקראת המעבר עוד בישראל, החל מאיתור של מוסדות לימוד בעבור הילדים ועד השכרה של דירה למגורים. בנוסף, מומלץ לקרוא את המדריך אשר מציג מידע חשוב למעבר מוצלח, כל זאת מתוך מטרה ליצור בעבורכם את היכולת לקבל את ההחלטה ולהגיע מוכנים עד כמה אפשר לקראת פרק חדש ומרגש מאוד בחייכם.

לסיכום

במידה ואתם מחזיקים בדרכון פורטוגלי, אפשר לשקול מעבר למגורים לפורטוגל לפרק זמן קצר או ארוך, וזאת בהתאם ליכולת שלכם לקבל את המענה שיניב לכם שפע של אפשרויות תעסוקה, מגורים, בילוי, תרבות וכן תנאים אותם מקבלים אזרחי אירופה – מעבר חופשי בין מדינות האיחוד, אפשרות לפתיחה של עסק לצד כניסה לארה"ב ואוסטרליה ללא צורך בהנפקה של ויזה.

נגישות