עושים רילוקיישן: מה עושים עם הרכב הפרטי?

אנחנו מניחים שאם אתם עושים רילוקיישן לחו"ל, בצד השני מחכה לכם הזדמנות עסקית משתלמת מאד. יש לכם רכב ואתם לא יודעים מה לעשות איתו? הנה כל האופציות שעומדות בפניכם רגע לפני שאתם עוזבים את הארץ.

מוכרים ועושים העברת בעלות

‏האופציה הריאלית ביותר עבורכם היא למכור את הרכב לפני שאתם יוצאים לחו"ל. במקרה של מכירה תצטרכו לבצע העברת בעלות רכב. מה זה אומר בפועל? שאתם צריכים לגשת לסניף הדואר הקרוב ולעשות העברת בעלות שתרשום באופן רשמי את הרכב על שמו של הרוכש. העברת בעלות כרוכה בתשלום האגרה ‏שברוב המקרים מי שצריך ‏לשאת הוא הרוכש ולא אתם. רק לאחר שתבצעו את העברת הבעלות באופן רשמי תוכלו למסור לרוכש את הרכב שלכם ולצאת לרילוקיישן רגועים.

מעבירים את הרכב לבן משפחה

‏במידה ואתם מעדיפים לשמור את הרכב לכל מקרה שתחזרו לארץ מתי שהוא, אנחנו ממליצים לכם למסור אותו למישהו שאתם מכירים. זה יכול להיות בן משפחה, חבר קרוב או כל מכר אחר שאתם סומכים עליו. מה שכן, לפני שאתם עושים את זה אנחנו ממליצים לכם לעדכן את הביטוח ולמעשה להקפיא את הפוליסה שלכם על הרכב. אם לא תעשו כן תצטרך ולהמשיך ולשלם את אגרת הביטוח על הרכב במשך כל התקופה שאתם נמצאים בחוץ לארץ. בכל אופן, כמובן שמומלץ למסור את הרכב לבן משפחה או מכר שאין לו רכב משל עצמם, כך זה כמובן יעזור לו כמה שיותר.

 

 

לוקחים את הרכב אתכם

‏אם אתם לא מוכנים להיפרד מהרכב שלכם בשום מצב, גם לא במקרה של רילוקיישן למדינה אחרת, תוכלו להשתמש באופציה של שילוח רכבים לחו״ל. אנחנו מדברים פה ‏למעשה על הובלה ימית ואווירית שבאמצעותן הרכב שלכם יגיע למדינת היעד שאליה אתם עוברים. קחו בחשבון שמדובר בשירות לא זול בכלל ולא תמיד זה ישתלם לכם להעביר את הרכב, אלא אם אתם קשורים אליו ברמות אחרות ולא מוכנים לוותר עליו. אם אין לכם את התקציב לזה, אנחנו מניחים ששתי האופציות הקודמות שציינו יותר רלוונטיות עבורכם.

משאירים את הרכב בחניה

אם אתם מעדיפים שלא ליישם את אף אחת מהאופציות שציינו במאמר זה, הנה אופציה מעניינת שיכול להיות גם מאד יעילה. נתקו את המצבר מהרכב והשאירו אותו בחניה של הבית. עשו זאת רק אם יש לכם חניה פרטית כמובן, אחרת הרשות המקומית תזהה את הרכב שלכם כגרוטאה ותדרוש מכם לשלם עליו קנסות בגין העמדה שלו לצד הדרך כאבן שאין לה הופכין. לאחר שתחזרו הרכב יחכה לכם בחניה. כל מה שאתם צריכים לעשות זה לחבר את המצבר חזרה לרכב, לשטוף אותו ולחזור לכביש. כמובן שהאופציה הזו רלוונטית רק למי שיודע שהוא מתכוון לחזור לארץ אחרי כמה שנים.

מעדכנים את הביטוח במעבר

‏זה לא משנה באיזה אופציה אתם בוחרים, אל תשכחו שאתם צריכים לעדכן את הביטוח שלכם על זה שאתם עושים רילוקיישן. אם לא תעדכנו את הביטוח שלכם הפוליסה לא תוקפא ואתם תצטרך ולהמשיך לשלם עליה כשאתם נמצאים בחו״ל ולא משתמשים ברכב. זה כמובן מיותר, לכן אנחנו ממליצים לכם לשים תזכורת לכמה ימים לפני המעבר כדי לדבר עם סוכן הביטוח שלכם.

לסיכום

אם אתם עושים רילוקיישן לחו"ל אתם חייבים למצוא פתרון הולם לרכב שלכם. אלה האופציות הנפוצות שעומדות לרשותכם רגע לפני שאתם עוברים למצוא את ההזדמנות שלכם במדינה אחרת. בכל מקרה, אל תשכחו לעדכן את חברת הביטוח שלכם ולהקפיא את הפוליסה, על מנת שלא תצרכו לשלם אותה לשווא.

נגישות