יושבים כל היום מול המחשב? אפשר לעשות את זה ועדיין לשמור על הכושר והבריאות

בעידן המודרני יותר ויותר עובדים מוצאים את עצמם עובדים במשך שעות ארוכות מול המחשב. בין אם אתם עובדים מהבית או מהמשרד, חשוב מאוד לשמור על הכושר והבריאות מאחר ולישיבה ממושכת יש השפעה ישירה על הבריאות שלכם – גם מבחינה גופנית אבל גם מבחינה מנטלית. בשביל לסייע לכם להוביל ליצירה של אורח חיים בריא ומאוזן, בחרנו להציג את כל הטיפים שבעזרתם תוכלו לא רק להגביר את המוטיבציה אלא גם להפוך את הספורט לחלק בלתי נפרד מהחיים. איך? להלן מספר טיפים קלים ליישום – כבר עכשיו.

הצטיידות בציוד ספורט

התחדשות בציוד ספורט איכותי מהווה דרך מצוינת לשמור על הכושר והבריאות, וזאת בשל הזמינות לרכישה של פריטים איכותיים שבהם תוכלו להיעזר לטובת יצירה של אימון פרודוקטיבי לאחר יום עבודה. מוצר מצוין שיתאים לאימון ויעלה את המוטיבציה הוא טייץ לנשים אותו ניתן להזמין אונליין, ובכך להוביל ליצירה של מלחתה ספורטיבית, בלי תירוצים לפני אימון. החדשות הטובות הן שכיום אפשר לבצע רכישה של ציוד ספורט גם לגברים וגם לנשים בעלות כספית אטרקטיבית ועם משלוח מהיר עד הבית, כל זאת כחלק מיצירה של מלתחה איכותית אך גם כזו שמעוררת חשק להתאמן.

אימון בבית

בין אם אתם עובדים מהבית או במסגרת של עבודה היברידית המשלבת בין המשרד לבית, כיום ניתן ואף רצוי לשלב את האימונים אצלכם בבית. כל מה שצריך לעשות הוא ללבוש את בגדי הספורט ולהתחיל להתאמן, כאשר כאן תוכלו למצוא מגוון רחב של אימוני כושר שיכולים להתאים לכל הרמות. בנוסף, בפלטפורמות כמו יוטיוב יש אלפי סרטונים המציגים אימונים שונים – החל מאימון יוגה ועד אימון כוח, כל זאת מתוך מטרה לשמור על הכושר והבריאות בעקבות שהייה ממושכת מול המחשב.

 

 

שותפים לדרך

מרגישים שאתם לא מצליחים להרים את עצמכם לאימון? ובכן, זה הזמן לפנות לחבר קרוב או בן משפחה לטובת יצירה של אימון משותף. אימון המתבצע ביחד מאפשר לכם להימנע מתירוצים ואף להוביל להגברה של המוטיבציה בעקבות התחייבות של שני הצדדים להתייצב ולהתאמן ביחד, למרות שאין חשק.

אימון קבוצתי

אם אתם רוצים להכיר אנשים חדשים ובמקביל גם להתאמן, הצטרפות לקבוצות אימון קבוצתיות מהוות דרך מצוינת ליצור מערך תומך שגם יגביר את המוטיבציה לאימון אבל גם יאפשר לכם להכיר אנשים חדשים, כל זאת במסגרת של אימון המתבצע בקבוצה בפארק או במכון הכושר, אולם העדיפו לבחור במקום שהוא קרוב למקום המגורים או מקום העבודה, כל זאת מתוך מטרה להמשיך מיד לפני/אחרי יום העבודה ובהתאם לכך להוביל ליצירה של מערכת אימונים המותאמת לכם ומאפשרת להתאמן בכל זמן, כחלק משמירה על הבריאות.

תכנון מראש

אימון מחייב משמעת  וכן לו"ז מסודר. על כן, בתחילת השבוע קבעו מראש את האימונים שלכם ושמרו אותם ביומן שלכם, כל זאת כחלק מהבנה כי ללא קביעה מראש אתם עלולים למצוא את עצמכם יושבים מול הטלוויזיה מותשים או מחפשים תירוצים מדוע אין לכם כוח להתאמן. כאשר מכניסים את האימונים כחלק אינטגרלי משגרת החיים, ניתן יהיה להפוך את האימון לחלק בלתי נפרד מהשגרה, בין אם לפני העבודה ובין אם לאחר מכן.

לסיכום

עבודה ממושכת אל מול המחשב יוצרת השפעות בריאותיות כמו למשל שרירים תפוסים, כאבי ראש ועוד. שילוב של פעילות ספורטיבית הוא קל ופשוט יותר מאי פעם, וזאת בהתאם להקפדה על תמהיל אימונים המתבצע באופן קבוע ותוך שימת דגש על יישום של הטיפים אותם הצגנו לכם בסקירה הזו, לטובת יצירה של אורח חיים בריא ומאוזן – בגוף וגם בנפש.

 

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

נגישות