באילו מצבים יש צורך בשליחות משפטית?

אנחנו חיים בעידן שבו משלוח הוא שירות סטנדרטי. אנחנו חיים בעידן שבו התרגלנו לקבל משלוחים מחו"ל בתוך כמה ימים, ושניתן לבחור בין כמה אופציות של משלוחים, בהתאם להעדפה אישית. עם זאת, בכול הנוגע לשליחות רגישה, טוב לדעת יש שחקן בזירה שנמצא רמה אחת מעל כולם. טוב לדעת שלצד שליחות אקספרס גם יש שליחות משפטית. האם זה רלוונטי גם עבורכם, ומתי ייתכן שגם אתם תזדקקו להיעזר בשירות שכזה? מוזמנים ללמוד מהי שליחות משפטית, מתי היא קריטית ולמה ניתן לצפות ממנה.

מה ניתן לדרוש משליחות משפטית

שליחות משפטית לרוב מבוקשת על ידי עורכי דין, אם כי בהחלט לא רק. בין ביתר עשויים להיעזר בשירות בתי משפט, גופי עירייה (כגון הוצאה לפועל), עובדי מעבדות, גופים רפואיים וכדומה. כך למשל ייתכן שמבקשים לשלוח זימון, דגימה, ראייה, חוזה, מכתב התראה וכדומה. מדובר בשליחות שמבקשת להעביר מידע חסוי, רגיש ולא פעם מידע משמעותי. משמע ייתכן שמדובר בהעברת מידע חיוני (כך שנדרשת שמירה על חיסיון לצד מעקב צמוד אחר הסטטוס של המשלוח), ואף ייתכן שמדובר במידע שצריך להגיע בתוך פרק זמן קצר, ולו בתוך שעה. עוד נרחיב שבדרך כלל מי שבוחר בשירות כזה מבקש לוודא שהמשלוח יגיע ללא כך נזק וכמובן לידיים הנכונות, משמע שליחות משפטית מאפשרת לוודא שהמשימה מתנהלת באופן חלק, יעיל ומקצועי.

מקרה לדוגמה

לא פעם אנשים מסרבים לקבל משלוח או מכתב שמיועד אליהם, ובמקרים שכאלו נדרשים לדעת כיצד להתנהל. כך למשל אם מדובר במכתב מטעם ההוצאה לפועל, הכרחי לקבל את החתימה של הנמען, אך אם אין שיתוף פעולה, הכרחי שהשליח יידע כיצד לנהל את המצב על הצד הטוב ביותר, ולהתנהלות מקצועית שכזו ניתן לצפות רק משליחים שעובדים בשליחות משפטית. עוד נחדד שמסירה משפטית שבוצעה בכתובת שגויה, אינה רק יכולה לעכב תהליכים חשובים, אלא ממש להוביל לביטול תביעה, ועל כן בכל הנוגע לשליחות משפטית יש להיעזר רק בחברה מקצועית שאינה מותירה מקום לטעויות.

 

 

חשיבות שירותים משלימים

לצד שליחה של משלוח/מכתב, גם יש להביא בחשבון ששליחות משפטית מבצעת פעולה כפולה. שליחות משפטית יודעת לבצע מסירה משפטית, ובו זמנית לאסוף מסמכים. מה עוד מוטב לדעת? שלעיתים תהליך מסירה מצריך לא רק מילוי טופס ייעודי שבו ממלאים שעה, מקום, ואף חתימה של הנמען, אלא גם חתימה של עורך דין. חשוב לדעת שזהו שירות משלים שנכלל בשירותי שליחות משפטית. מבקשים דוגמה נוספות לחשיבותה של שליחות משפטית? ובכן כדי להעביר הודעת פינוי (בשל הוצאה לפועל) נדרשים להחזיק ברישיון ייעודי, רישיון שכלל לא ניתן למצוא אצל כל חברת שליחות רגילה.

דגשים חשובים

עומדים לחפש חברת שליחות משפטית? חיוני לוודא שהיא אכן מוסמכת בתחום, שהשליחים מתודרכים כנדרש (ולו כדי להשיג אישור מסירה), שהחברה יודעת לבצע משלוחים מהירים, שתוכן של המשלוח נשמר היטב לכל אורך התהליך, שזוכים לעקוב אחר הסטטוס של המשלוח באופן נוח, שהמחיר אינו קופץ רק כי לחוצים לבצע משלוח מעכשיו לעכשיו וכדומה.

לסיכום

נציין ששליחות משפטית אולי מזכירה שליחות רגילה, אך בפועל היא מציעה הרבה יותר. שליחות משפטית מסייעת לנהל מהלכים מורכבים, מונעת טעויות משמעותיות, מגנה על האינטרסים שלכם ומסייעת לסגור מהלכים חשובים. אז בין אם מבקשים לשלוח דגימות למעבדה, לשלוח כתב תביעה, לקבל אישור מסירה חיוני עבור התנהלות משפטית, ובין אם פשוט מבקשים לשלוח חוזה לטובת חתימה ידנית, טוב לדעת שניתן לסגור את הפינה באופן יעיל, מהיר ומקצועי.

נגישות