עוברים לחו"ל? כך תשלבו את הילדים בבית הספר החדש

החלטה על מעבר לטובת רילוקיישן היא החלטה כבדת משקל, בייחוד כאשר לוקחים בחשבון את זמן ההסתגלות ש הילדים במסגרות. למעשה, אם אתם מתכננים לעבור בקרוב לתקופה קצרה או ארוכה, חשוב מאוד להיערך מראש וזאת באמצעות תכנון מדויק של רישום הילדים בבתי הספר, יצירת קשרים קהילתיים ועוד. רגע לפני שאתם אורזים את המזוודות ומתחילים בחיים חדשים, להלן כל הטיפים לשילוב ילדים בבית ספר חדש – מעבר לים.

יצירת קשר עם הקהילה היהודית

מומלץ עוד בטרם הנסיעה ליצור קשר עם נציגי הקהילה היהודית שיכולים לסייע לכם לטובת נחיתה רכה. קהילות יהודיות ברחבי העולם מקיימות אירועים קהילתיים שבמסגרתם תוכלו לא רק להכיר יהודים וישראלים אלא גם לאפשר לילדים שלכם ליצור קשרי חברות, וזאת מתוך מטרה לאפשר לילדים להכיר את חברי הקהילה ובכך להרגיש משפחתיות וחום, גם כאשר נמצאים במדינה זרה.

זמן הסתגלות

זמן ההסתגלות בבית הספר משתנה בהתאם לאופי ולגיל של הילד. בשלב הראשוני מומלץ להשאיר את הילדים הקטנים במסגרת של בית ספר למשך מספר שעות, ובהדרגה להגיע למצב שבו הילדים שוהים למשך כל שעות היום. חשוב מאוד לשבת עם הילדים בסוף היום ולשוחח איתם על התחושות, מתוך הבנה כי שייח פתוח יכול מאוד להפחית את החששות של הילדים מפני כניסה למסגרת חדשה, בוודאי במדינה זרה ולא מוכרת.

עוברים לחו"ל? כך תשלבו את הילדים בבית הספר החדש

תגבור שיעורים פרטיים

מאחר ומדובר בשפה זרה שהילדים לא מכירים, רצוי לתאם עם מורה פרטית שיעורי שפה לפחות פעם השבוע. הפערים בשפה יגיעו לידי ביטוי גם ביכולת של הילדים ליצור קשרים חברתיים אך גם ללמוד בצורה טובה ומעמיקה, ועל כן השקעה כספית בדמות שיעורים פרטיים עם מורה שמדברת בשפה העברית יכול מאוד לסייע לטובת תקופת ההסתגלות.

פגישה אישית עם המורה

עוד לפני הטיסה מומלץ לתאם פגישה עם סגל המורים של הילדים שלכם. בעידן שלאחר הקורונה, ניתן לקיים פגישה דרך הפלטפורמה של זום בהשתתפות שלכם כמו שם הילדים, וזאת מתוך מטרה לבצע היכרות כמו גם להפחית את החששות לקראת כניסה למערכת החינוך. היכרות אישית תאפשר לילדים להרגיש בנוח יותר כאשר הם מגיעים לבית הספר, ואילו לסגל המקצועי להכיר את הצרכים הנדרשים, מתוך מטרה ליצור בסופו של דבר נחיתה רכה ונעימה וללא תחושה של זרות.

לסיכום

מעבר עם ילדים לצרכי רילוקיישן מהווה אתגר לא פשוט, בייחוד בעבור ילדים קטנים שנאלצים להיכנס למסגרות זרות. יחד עם זאת, באמצעות הטיפים אותם הצגנו לכם כאן תוכלו לא רק להפוך את התהליך לפשוט וקל יותר אלא גם ליצור מעטפת חמה המורכבת הן מאנשי מפתח בתוך הקהילה אבל גם באמצעות הסגל שילווה אתכם ואת הילדים עוד מישראל, לטובת נחיתה רכה והתחלת שגרת הלימודים על הצד הטוב ביותר.

נגישות