שההתקרחות לא תעצור אתכם מלהתקדם: הכול על נשירת שיער וביטחון עצמי

נשירת שיער היא תופעה מוכרת ושכיחה שמופיעה אצל למעלה ממחצית מהאוכלוסייה הבוגרת, ואצל נשים וגברים באופן שווה. למעשה, תופעה זו גורמת לא רק לפגם אסתטי בעקבות נשירה מסיבית שיוצרת אזורי התקרחות רבים אלא גם משפיעה באופן ישיר על הביטחון והדימוי העצמי, בייחוד בעידן שבו הרשתות החברתיות הפכו לחלק בלתי נפרד מהחיים של כל אחד ואחת מאיתנו כמו גם התגובות שלעיתים עשויות להיות לא נעימות מצד חברים, בני משפחה ואפילו עמיתים לעבודה. כאשר לוקחים בחשבון את העובדה כי השיער הוא אלמנט חזותי ראשון במעלה, אין ספק כי התקרחות פוגעת באופן דרמטי בערך ובדימוי העצמי. אם גם אתם מתמודדים עם התקרחות, חשוב מאוד לדעת כי אין מדובר בגזרת גורל אלא ניתן בהחלט לטפל ואף להגביר את הביטחון והדימוי העצמי. איך? אנחנו כאן עם כל הפרטים.

התקרחות – לא גזרת גורל

בשנים האחרונות אנו עדים לתופעה הולכת וגוברת שבמסגרתה יותר ויותר נשים כמו גם גברים אשר סובלים מהתקרחות בעקבות נשירת שיער פונים לחברות מובילות המתמחות בליווי של ישראלים לטובת ביצוע של השתלת שיער בטורקיה. מידע על השתלת שיער בטורקיה מהווה דרך מצוינת ליצירה של מראה שיער מלא, וזאת בשל הליך מתקדם שבמסגרתו משתילים את זקיקי השיער באזורים של ההתקרחות, מתוך מטרה להוביל לצמיחה מחודשת של שיער. הליך זה זוכה לביקוש אדיר גם בזכות העובדה כי למרות היותו הליך פולשני, הוא מספק תוצאות מצוינות בפרק זמן קצר וניתן לחזור לשגרת החיים מבלי שניתן יהיה להבחין כי בכלל עברתם את ההליך.

הליווי האישי אותו אתם מקבלים מספק ידיעה ברורה כי הכסף שלכם מושקע בחוכמה וכי את ההליך יבצע רופא בעל שם בתחום, כחלק מהבנה כי טורקיה היא מעצמה מובילה שמצליחה לחולל שינוי דרמטי בחייהם של אלפי ישראלים ותיירים שמגיעים לטובת ההשתלה. בנוסף, קיימים בשוק לא מעט תכשירים בעלי שיעור הצלחה גבוה מאוד להתמודדות עם נשירת שיער ועיכוב נשירה, אולם הן לא מספקות את הפתרון הסופי כפי שניתן לקבל במסגרת של הליך השתלה.

 

 

שינוי תזונתי – חלק בלתי נפרד מטיפול בנשירה והתקרחות

התקרחות מתחילה להופיע בעקבות נשירת שיער מסיבית. נשירת שיער מתרחשת בעקבות שורה ארוכה של סיבות – החל מסיבות גנטיות ועד גנטיקה, לחץ והתזונה. לתזונה שלכם יש תפקיד משמעותי בכל הקשור לשמירה על סיב השיער ובהתאם לכך גם הפחתה של נשירה, ועל כן רצוי מאוד להתייעץ עם תזונאית המתמחה בתחום מתוך מטרה להכניס לתפריט שלכם מזון שיסייע לטובת חיזוק השיער ויצירה של שיער בריא ומבריק, גם באשר מדובר בנשירה מסיבית שתוביל בסופו של דבר ליצירה של אזורי התקרחות רבים.

התמודדות רגשית עם נשירת שיער

חלק מהותי בתהליך של נשירת שיער והתקרחות נובע בעקבות התמודדות אישית ולא פשוטה. הסיבה לכך נובעת גם בגלל איך שהחברה תופסת נשים וגברים שמתקרחים, כאשר התקרחות נחשבת לסממן לזקנה. בנוסף, מאחר והשיער הוא חלק בלתי נפרד מרושם ראשוני גם בתחום האישי וגם בתחום הקריירה, חשוב מאוד לטפל גם בנפש, וזאת על ידי פנייה לקבלת טיפול רגשי כמו למשל טיפול CBT. כאשר אתם מחוברים לעצמכם ומבינים לעומק מהיכן נובע חוסר הביטחון, ניתן יהיה להוביל לקבלה עצמית שאינה תלויה בסממנים חיצוניים, כמו למשל מצב של התקרחות. השילוב של טיפול השתלת שיער לצד טיפול רגשי הוא המפתח לגיבוש זהות עצמית מחודשת ומחוזקת.

לסיכום

התקרחות מובילה לפגיעה משמעותית בביטחון והערך העצמי. יחד עם זאת, אין מדובר במצב שבו ניתן פשוט להסתפק אלא אפשר ורצוי לנקוט בפעולות הכוללות בין היתר בחינה לגבי השתלת שיער, טיפול רגשי לצד נקיטת פעולות הכוללת שינוי באורח החיים הכולל הגברת צריכה של מזון עשיר במינרלים, ויטמנים וברזל לצד פעילות ספורטיבית שגם תסייע להעלאת מצב הרוח אבל גם הזרמת דם לקרקפת, לטובת התמודדות עם נשירה ובהתאם לכך גם התקרחות באזורים רבים בקרקפת.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, ואין לראות בו חוות דעת רפואית ומקצועית. כדי לקבל את המענה המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

נגישות