חווים לחץ בעבודה? הכירו את שיטת הטיפול לניהול סטרס – ביופידבק

הרצון להשפיע ולהתקדם בסולם הדרגות בעבודה עשוי לגבות מחיר כבד, בייחוד בכל הקשור להתמודדות עם לחץ. ריבוי של משימות לצד שעות עבודה מרובות הפכו לחלק בלתי נפרד מעולם התעסוקה בעולם המודרני, כאשר צריך להבין כי ללחץ כרוני יש השפעה בריאותית ונפשית שמגיעה לידי ביטוי במגוון רחב של מצבים – החל מהתקפי זעם, רצון להתבודדות ועוד ועד תופעות פיזיולוגיות כמו למשל הזעה מוגברת, דפיקות לב, תחושות נימול ואפילו התקפי חרדה. אם גם אתם חווים את הלחץ, עכשיו זה הזמן להכיר את שיטת הטיפול לניהול סטרס וקבלת שליטה מחודשת – ביופידבק.

ביופידבק – כל מה שצריך לדעת

מרגישים רגועים במשך רוב היום אולם בעבודה חווים לחץ משמעותי? רמת המתח הפנימי שלכם עשויה להוביל לשלל תופעות בריאותיות כמו תחושה של חולשה, דופק גבוה, מתח בשרירים ועוד. המצבים הללו הם מצבים ביולוגיים שיכולים להעיד על רמת הלחץ. טכניקת טיפול שנועדה לסייע למבוגרים אשר סובלים מלחץ היא שיטת ביופידבק שנחשבת לאחת מהשיטות הנפוצות לטיפול בלחץ כרוני. אתר חיבורים מרחיב אודות הטיפול ומסביר כי הטיפול מתבצע באמצעות חיבור של חיישנים לאצבע אותם מנתחים בזמן אמת בזמן הטיפול המתבצע אצל פסיכולוג או מטפל אשר הוסמך לטפל בשיטה הזו, וזאת מתוך מטרה לבחון את קצב הלב, קצב הנשימה ואפילו את מידת ההזעה במסגרת הטיפול, כחלק מקבלת פידבק בזמן אמת על התחושות שנוצרות בעקבות השיחה. המטרה היא לאפשר למטופלים ללמוד כיצד ליצור שליטה טובה יותר על התגובות הרגשיות שנוצרות במצב של לחץ, באמצעות הבנה של התגובות הפיזיולוגיות שנוצרות כאשר הלחץ משפיע.

 

 

פירוש המילה פיובידבק יכולה להסביר את המהות של הטיפול – ביו זה הגוף ואילו הפידבק זה המשוב אותו אתם כמטופלים מקבלים בזמן אמת במסגרת המפגש עם המטפל. השיטה הזו פותחה לראשונה במאה הקודמת והיא נחשבת לפורצת דרך, הן בשל היכולת לסייע למטופלים לפתח יכולת לשיטה מחודשת על תהליכים המתרחשים בגוף בזמן עבודה, ואף להוביל לנצל את המערכת המחושבת בדמות של חיישנים לטובת קבלת תמונת מצב ברורה אודות ההשפעה של סטרס על הגוף.

איך הלחץ משפיע על היכולת שלכם לתפקד בעבודה ובחיים האישיים?

למרות שלחץ יכול להיות דבר חיובי ואף לקדם תהליכים רבים בעבודה, אם הוא לא מנוהל כהלכה הלחץ עשוי להוביל לשורה של תופעות בריאותיות חמורות, עד לכדי פגיעה משמעותית בתפקוד שלכם בעבודה. מחקרים שנערכו בתחום מצאו כי לחץ הוא גורם ישיר לתחלואה גבוהה, ועל כן קבלת החלטה לגבי יצירה של שינוי היא בעלת השפעה עצומה לא רק על הבריאות הגופנית שלכם אלא גם דאגה לנפש. במקום למצוא את עצמכם בלופ בלתי נגמר שמשפיע על היכולת שלכם להתקדם בעבודה ואף יכול ליצור אחוז שחיקה גבוה שישפיע על היכולת שלכם להמשיך בעבודה. על כן, פנייה לקבלת טיפול רגשי כמו למשל ביופידבק מהווה הזדמנות מעולה ליצור תמונת מראה אמיתית בנוגע להשפעות של הלחץ וכיצד לקבל שליטה מחודשת, באמצעות כלים אותם אתם מקבלים במסגרת סדרת טיפולים.

לסיכום

הזנחה של הנפש בעקבות לחץ עשויה להוביל לשלל בעיות רפואיות – החל מדפיקות לב מואצות ועד כאבי ראש וכן התקפי זעם וחוסר נוחות. אף פעם לא מאוחר מדי לדאוג לעצמכם ולנפש שלכם, בוודאי אם אתם חשים כי איבדתם שליטה וכי הלחץ בעבודה משפיע לא רק על התפקוד בזמן עבודה אלא גם בחיים הפרטיים.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, ואין לראות בו חוות דעת רפואית ומקצועית. כדי לקבל את המענה המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

נגישות